Vaše potřeby jsou naše starost
Slideshow
Polar Equine

Jezdecké disciplíny

 

  • Jezdci na koních

- rekreační jízda, základní výcvik a rehabilitace
- doporučujeme nejprodávanější model Polar Equine FT1

  • Závodní jezdci

- monitor a příslušenství pro všechny disciplíny
- informace během tréninku či na trati & možností práce s daty v PC.
- např. Polar Equine CS600X pro vozík či sulku nebo Polar Equine RS800CX pro endurance

  • Trenéři

- nejdokonalejší tréninkový systém na trhu
- sledování a analýza veškerých potřebných informací o koních a jejich pohybu


Polar pomáhá předejít přetrénování či neefektivnímu tréninku vašich koní!

 

Endurance

Vytrvalost, síla a rychlost jsou základními dovednostmi každého koně využívaného ve vytrvalostním ježdění. Ne každý kůň se ovšem s těmito dovednostmi přímo narodí a tak nastává čas pro optimální trénink. Toto bylo donedávna úkolem kvalifikovaných trenérů. Dnes má tuto možnost každý majitel či jezdechttp://www.shagyaz.cz/eshopfoto/jezdiscpl1.jpg. Polar přináší dokonalý tréninkový systém v podobě modelů Polar Equine RS800CX GPS. Během tréninku máte možnost monitorovat srdeční aktivitu Vašeho koně, dále průměrnou, max. či min. rychlost, počet ujetých km, převýšení a další velice cenné údaje o trase. Po tréninkové hodině si veškeré zaznamenané údaje přenesete již z pohodlí Vašeho domova do počítače, kde Vám speciální program Polar ProTrainer 5 vyhodnotí Vaše úsilí, popřípadě navrhne efektivní trénink pro další dny. Tyto funkce Vám pomohou jednak při tréninku, ale samozřejmě jsou nemalým pomocníkem přímo při endurance soutěžích. Přesné měření srdeční frekvence napomáhá určit závodníkovi momentální stav koně, což může ovlivnit další vývoj závodu aniž by docházelo k vyčerpání zvířete.


Drezúra

Vytrvalost, síla a rychlost jsou základními kameny pro všechny druhy jezdeckého sportu.

Vytrvalost jako taková, je hlavní predispozicí pro rozvíjení dalších dovedností, a proto je naprosto nezbytná i při dřezúře. Pro úspěšné absolvování drezúrních soutěží je klíčové porozumění mezi jezdcem a jeho koněm. To pak určuje celkový dojem provedení cviků a navazuje dojem http://www.shagyaz.cz/eshopfoto/jezdiscpl2.jpgharmonie mezi člověkem a zvířetem. Jak ovšem jezdec zjistí, jak se jeho kůň právě cítí

a co si tedy v ten daný okamžik může dovolit? Polar přináší speciální systém na bázi měření srdeční frekvence, který Vám velmi přesně zobrazí aktuální stav Vašeho koně a ukáže faktory, které ovlivňují jeho fyzickou, ale i psychickou pohodu. Modely Polar Equine FT80 GPS a RS300x GPS jsou měřiče s unikátním designem spojujícím funkce hodinek a sporttestru. Ty se stanou nejen ozdobou Vašeho zápěstí, ale hlavně Vaší spojkou mezi Vámi a Vaším koněm, a tedy pomocníkem k Vaší cestě k úspěchu a zdraví Vašeho koně.


Parkur

Každý skokový kůň musí plně ovládat prvky přiježděnosti ,skokové gymnastiky a samozřejmě být dokonalým mistrem v mechanice a v technice skoku k tomu, aby se svým jezdcem mohl účastnit parkurových závodů. Hlavním kritériem k tomu, aby se kůň stal výborným skokanem je práce trenéra a jezdce. Ti musí zvířeti plně porozumět a navrhnout intenzitu efektivního tréninku, tak aby nedocházelo k přetrénování zvířete, nebo dokonce k jeho zranění. Jak si ovšem můžeme být jistí, že náš kůň je v pořádku a je tedy správný čas k jeho tréninku? Polar přináší jistotu všem trenérům i jezdcům v podobě sporttestrů a zároveň hodinek Polar Equine. Ty se stanou vhodným doplňkem pro jezdce, kteří chtějí svému koni porozumět a dostat se tak o kousek blíže k sportovnímu úspěchu.


Dostihy

 

Jednou z nejdůležitějších věcí při tréninku dostihových koní za účelem dosažení nejlepších výsledků, je určit a stabilně kontrolovat intenzitu cvičení. Produkty Polar Equine nabízejí jedinečnou příležitost kontrolovat intenzitu tréninku a to zaznamenáváním a shromažďováním informací o srdeční frekvenci koně při zátěži i mimo ní.

Pro neustále zvyšování výkonnosti koně je důležité přizpůsobit tréninkový plán, a to v závislosti na zlepšujících se schopnostech Vašeho koně. Obecně platí, že intenzita tréninku se vzhttp://www.shagyaz.cz/eshopfoto/jezdiscpl4.jpgtahuje k rychlosti, při které se kůň dokáže pohybovat, bez větších známek únavy. Vzhledem k tomu, že tepová frekvence se zvyšuje v přímé úměře na obtížnosti tréninku, je možné celkem jednoduše určit správný srdeční rytmus pro různé druhy zátěže. Kromě toho doba odpočinku během tréninku nemusí být stanovena časem nebo vzdáleností, ale daleko přesněji a to právě srdeční frekvencí koně – to umožňuje i mnohem individuálnější  přístup ke koni.

Nový Polar Equine RS800CX GPS, měří nejen srdeční frekvenci koně, ale i rychlost, vzdálenost ujetou při cvičení a další důležité parametry s nejvyšší přesností. Tím se stává kompletním řešením pro výcvik dostihových koní založeným na měření tepové frekvence.


Klusácké disciplíny

 

Jedním z nejméně kontaktních koňských sportů je jizda v sulce. To že se řidič koně přímo nedotýká neznamená, že není třeba být s ním neustále v kontaktu a znát jeho psychický či fyzický stav. To jakým způsobem koně vést a trénovat není již jen otázkou poznatků řidiče. Nyní aktuální stav koně klusajícího před Vaším vozíkem a průběh jeho tréninku, dokáží přesně určit speciální sporttestry Polar Equine, které jsou upravené právě pro snímání údajů z pozice za koněm.

Rychlost a vzdálenost, zátěžové zóny pro optimální trénink, nadmoř. výška , převýšení, teploměr, vyhodnocení a analýza dat v PC, to vše a mnoho jiného umí model CS600 a CS600X, který je ideálním zdrojem informací pro každého řidiče sulky.

...produkty Polar pro koně

http://www.shagyaz.cz/eshopfoto/jezdiscpl5.jpg 

 

 

 

Polar-Equine